Podróże

Gdzie spędzić święta wielkanocne?

Morze, góry, Mazury a może wyjazd za granicę? Gdzie spędzić Wielkanoc? Takie pytanie zdaje sobie wiele osób, które tym razem chcą jednak wyrwać się z

Morze, góry, Mazury a może wyjazd za granicę? Gdzie spędzić Wielkanoc? Takie pytanie zdaje sobie wiele osób, które tym razem chcą jednak wyrwać się z miasta i pojechać na prawdziwy urlop, połączony ze świętami.

Pracując przez cały czas w biurze możemy mieć dosyć siedzenia w domu, nawet w czasie tak ważnych świąt, jakimi jest Wielkanoc. I nie ma w tym nic dziwnego. Nawet, jeśli znajomi z pracy dziwią się temu, że wyjeżdżasz, nie przejmuj się. Każdemu należy się wypoczynek, i niekoniecznie musi on być przy garach i kuchni, czy ze szmatką w rękach. Porządki wiosenne możesz zrobić nawet po Wielkanocy, przygotować pyszne jedzenie też możesz później. Poza tym, możesz wybrać się z całą rodziną do miejsca, gdzie będziecie mogli przygotować sami śniadanie wielkanocne lub zamówić gotowe. Skorzystaj więc z wolnych dni, zabierz dzieci i męża do jakiegoś miłego miejsca, gdzie odpoczniecie.

Możesz np. zarezerwować domek w górach czy pokoje w pensjonacie nad morzem, np. w Kołobrzegu, Ustce, czy nawet w Ustroniu morskim, lub w jakiejś z małych, nadmorskich miejscowości, np. w Białogórze, gdzie jest piękny, biały piasek na plażach, lub na Helu, gdzie jest nieci cieplej na plaży, ponieważ mniej wieje.

więta wielkanocne  śięta wielkanocne  śwęta wielkanocne  świta wielkanocne

Możesz też wyjechać w góry, do Zakopanego. Lecz tam na pewno będzie mnóstwo turystów. Dlatego, warto wybrać mniej uczęszczane miejscowości w górach, nawet jako bazę do wypadów. Bardzo ciekawa i nietypowa może okazać się podróż wielkanocna w Bieszczady. Są to góry dzikie i bardzo rozległe, gdzie jest niewielu turystów, przynajmniej w stosunku do tego, co dzieje się w Zakopanem. W Bieszczadach wato wynająć chatkę, można zrobić to całkiem niedrogo. Np. za dobę można nawet zapłacić 80 zł, za chatkę, którą mamy na wyłączność. Może też wybrać się na wyjazd z kilkoma innymi rodzinami i zarezerwować sąsiadujące ze sobą domki lub jeden domek z wieloma pokojami. Jeśli jednak szukamy spokoju, miejsca, gdzie ma na ludzi, warto wynająć jakiś domek gdzieś w głębi lasu, dalej od bieszczadzkich wsi. Można znaleźć taki, który jest usytuowany nad jednym z jezior, gdzie panuje cisza, spokój, gdzie można usiąść na pomoście i zająć się wędkowaniem.

A to już wiesz?  Ameryka – kraj odkrywców

Jeżeli zechcemy wyjechać za granicę, być może odpowiednie będą Czeskie albo słowackie górki czy lasy, gdzie można wynająć pokój, domek czy zostać w przyczepce na kempingu. Warto pojechać na taką odległość, która nie jest bardzo duża, aby całych świąt nie spędzić na podróżach, ale na wypoczynku.

Jeśli podróż ma być dalsza, warto wybrać się nawet samolotem. Wtedy droga zajmie Ci np. dwie lub trzy godziny, i potem już tylko będziesz wypoczywał. Jeśli jednak chcesz wyjechać do domku w górach, czy na granicę, już teraz jest ostatni dzwonek na to, a by zarezerwować sobie miejsce zarówno w hotelu czy w innym miejscu, w którym będziesz nocować, jak i bilet na samolot. Pamiętaj, ze w czasie świąt ruch na lotniskach może być spory, ponieważ wiele osób będzie wyjeżdżało w tym czasie i wielu będzie wracało do kraju, aby spędzić tu z rodziną święta.

Być może inaczej wygląda sytuacja z domkami w Bieszczadach. Spróbuj zadzwonić i zapytać, czy jest jeszcze coś wolnego. Nie każdy jedzie na Wielkanoc w Bieszczady, więc może znajdzie się coś wolnego. Pamiętaj, że wielu turystów bywa w czasie świąt w bardzo standardowych miejscach, czyli jeśli w Bieszczadach, to nad Soliną, jeśli w Tatrach, to w Zakopanem. Jeżeli nie masz ochoty na spędzanie tego czasu z innymi ludźmi, zaszyj się sam, lub wraz z rodziną, jeśli ją masz, gdzieś dalej, gdzie naprawdę spokojnie spędzicie ten czas. Chyba, że lubicie towarzystwo, gwar i duże zamieszanie a nawet spory chaos, wtedy spokojnie możecie wybrać się do jednego z wielu miejsc, które jest bardzo turystycznym miejscem.

Dla mnie święta wielkanocne powinny być spokojne, spędzone z rodziną, choć niekoniecznie w domu. Można spędzać je nawet u rodziny, która chcemy odwiedzić. Uprzedźmy tylko, że będziemy u nich, aby mogli się do tego przygotować. Jest to o wiele lepsze niż wpadanie w ostatniej chwili. Chyba, że rodzina ta mieszka w naprawdę odległym miejscu i nie ma telefonu.

A to już wiesz?  Kowalczyk nie wszędzie wygrywa z Bjoergen

Święta Wielkanocne można, oczywiście, spędzić w domu, oprze telewizorem, jednak nikomu tego nie życzę. Tak spędzony czas można uważać za stracony. Jednak nie chodzi o to, abyś za wszelką cenę starał się wyjechać z miasta czy ze wsi. Raczej chodzi o to, aby dobrze spędzić święta i wykorzystać wolny czas. Możemy równie dobrze wybrać się na wielkanocny, rodzinny spacer, pieszo, lub wyjechać kawałek dalej, do miejsca, gdzie jest spokojnie i cicho. Można też wybrać się na wycieczkę rowerową. Trzeba jednak być ostrożnym i unikać miejsc, gdzie ścieżka prowadzi przez ulicę, ponieważ w czasie świąt jeździ o wiele więcej samochodów niż zwykle, a do tego, kierowcy nie zawsze są trzeźwi. Wybierając trasę przejazdu, zdecyduj się raczej na ścieżkę rowerową która jest tylko drogą dla rowerów, i na którą nie mogą wjeżdżać samochody. Planując wycieczkę razem z dziećmi, będziesz musiał pilnować ich na ścieżce rowerowej, zwłaszcza, jeśli są małe. Po ścieżce rowerowej czasem bardzo szybko jeżdżą inni rowerzyści, i jest także wiele niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo, na ścieżki wjeżdżają rolkarze, co powoduje jeszcze większy ścisk na ścieżce. Trudno obok nich przejechać. Jeśli więc twoje dziecko jest małe, np. ma trzy czy 4 lata a nawet 5 lat, warto zabrać je na specjalne siodełko, przystosowane dla małych dzieci, umocowane przy rowerze, niż pozwolić mu na jazdę na swoim małym rowerku wśród tylu innych osób.

hastagi na stronie:

#gdzie na wielkanoc #gdzie na święta wielkanocne #gdzie spędzić święta wielkanocne #gdzie spędzić wielkanoc #gdzie na wielkanoc 2011 #wyjazd na święta wielkanocne #wyjazd na święta wielkanocne 2011 #święta wielkanocne 2011 w górach #gdzie wyjechać na wielkanoc #wyjazdy wielkanocne 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aśka
Aśka
8 lat temu

Ja wyjeżdżam z rodzicami, bo fundują wyjazd do hotelu bukovina. Słyszałam, że fajne miejsce: termy, dużo zielonych łączek 🙂 Mamy spędzić rodzinne święta. Pewnie jeszcze dwa lata temu nie byłabym zadowolona z tego faktu:) ale w tym roku aż pragnę uciec z Krakowa. Zresztą w tak doborowym towarzystwie jak moja rodzinka …:żal odmówić:)

hotel koronny
hotel koronny
8 lat temu

przyjedźcie do Zamościa!
Wielkanocny 4 dniowy pobyt dla 2 osób w cenie 1080zł

3 noclegi ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
Wykwintne Wielkanocne Śniadanie
Trzy sześciodaniowe obiadokolacje
Cooking Party czyli wspólne gotowanie z Szefem Kuchni
Pokaz Flair Dirnk Bar i degustacja wiosennych koktajli
Wycieczka z przewodnikiem po Zamościu
Bezpłatny parking
Nieograniczony dostęp do Internetu WiFi hotel-koronny.pl