Jak przenieść się do Stanów?

Przeprowadzka jest czymś ważnym i stresującym, jednak taka przeprowadzka, z Polski do Stanów, jest zupełnie wyjątkowa. Ktoś, kto przenosi się z naszego kraju do Stanów, ma do pokonania dużą odległość. I nawet jeśli leci tylko raz w jedna stronę, i nie musi co miesiąc czy w innych terminach, a regularnie, latać do Polski, to i sama świadomość odległości może go przytłaczać.

Kiedy leci się do Stanów z całą rodzina, być może sytuacja jest łatwiejsza, ponieważ ma się ze sobą bliskich. O wiele trudniej jest, jeśli się leci samemu.

Zanim polecimy do Stanów, musimy dostać wizę. Bez tego nie da się dostać do Stanów. Jeśli udajemy się na dłuższy czas, załatwiamy inny rodzaj wizy, a jeśli tylko w podróż, to wypełniamy wniosek o wizę podróżniczą. Potem czeka nas wizyta w ambasadzie. I dopiero po otrzymaniu wizy, możemy lecieć do Stanów.

Czy trudno jest dostać wizę? To zależy od wielu czynników. Wizę łatwo dostać, kiedy się jest studentem, jednak to dotyczy wizy podróżniczej, turystycznej. Jeśli się jest delegowanym do innego oddziału firmy, w jakiej się pracuje, a której filia znajduje się w Stanach, to dostaje się inny rodzaj wizy, i w takiej sytuacji wizę dostać może też rodzona osoby pracującej w Stanach, jeśli udowodni ona, ze jest w stanie utrzymać tam rodzinę. Być może udowodnienie tego nie jest konieczne. Informacje na temat wiz uzyskać najlepiej bezpośrednio w ambasadzie.

Przeniesienie się do stanów, to także wiele innych spraw związanych z urzędami. Np. jeśli podejmujemy pracę w Stanach i potrzebujemy tłumaczenia dokumentów, na pewno będziemy potrzebować tłumaczenia przysięgłego. Tylko musimy się dowiedzieć, czy może być to tłumaczenie robione przez przysięgłego w Polsce, czy nie musi być to przypadkiem przysięgły ze Stanów.

Jeżeli posyłać będziemy dzieci do szkoły w Stanach, musimy dowiedzieć się również,n jakie dokumenty będą potrzebne. To samo dotyczy naszych świadectw pracy oraz dokumentów o wykształceniu. W zależności od tego, jakiego typu mamy wykształcenie i jakiej pracy szukamy w Stanach, to w zależności od tego ustalamy, czy nasz dyplom potrzebuje nostryfikacji, i jeśli tak, to jaka instytucja ma się tym zająć w Stanach Zjednoczonych czy w tym konkretnym stanie,w jakim mamy mieszkać i pracować.
mks

hastagi na stronie:

#przeprowadzka do usa #zielona karta 2012 #jak znaleźć pracę w usa #przeprowadzka do stanów #czy trudno dostać wizę do usa 2011 #jak przenieść się do usa

Authors
Related posts

Top