Moda na wiosnę – tańczące baletki

Kobieta w baletkach wygląda zwiewnie i ładnie. Oczywiście, takie buty jak baletki, tym bardziej podkreślają smukłość nogi lub brak tej smukłości. Jednak współczesne baletki, te pochodzące z nowomody, są tak skonstruowane, że pasują nie tylko do smukłej nogi.

Baletki mają być lekkie. Najczęściej są zapinane wyżej czy sznurowane dość wysoko. Teraźniejsze baletki, czyli te, w których chodzą małe dzieci, młode kobiety i dorosłe oraz starsze, są nieco inne. Mają sztywną podeszwę i bardziej przypominają sandały.

baletki   aletki   bletki   baetki

Są nawet zapinane jak one. Niektóre baletki nie mają zapięcia, ale są jakby ściągnięte lekko gumką.

Baletki, które ok temu i dwa lata temu były hitem, nadal są w łasce. Białe i różowe, żółte i zielone a nawet w ciapki moro – czy to już nie szczyt ekstrawagancji? Baletki czarne i szare, żółte i wściekle jaskrawe, czasem z jakąś ozdobą, błyskotką, koralikiem czy kwiatuszkiem. Każde z nich ma swój styl i może być … naprawdę stylowe.

Baletki zastępują nawet modne buty na obcasach – w końcu płaska podeszwa jest bardzo wygodna, poza tym, doskonale nadaje się dla wysokich kobiet. Buty na obcasie nie są odpowiednie dla każdej kobiety, natomiast baletki, dzięki temu, że nie mają obcasów, mogą być spokojnie używane przez wysokie kobiety, które nie chcą już wyglądać na wyższe.

Baletki mają w sobie jakąś magię. Czyżby wyrosły z prawdziwej muzyki, z jakiegoś zaczarowanego dźwięku? Prawdą jest, że kobieta w baletkach wygląda bardziej dziewczęco, zwiewnie i lekko. Są to „buty motyle”i nie ma im równych w swej lekkości i niewinności.

Nawet królewny w bajkach, przedstawiane na obrazkach czy w filmach, nie zawsze chodziły w tupiących butach na obcasach, ale właśnie w czymś lekkim, czymś, co sprawia, że nogi same tańczą. Nawet Alicja z krainy czarów bardziej kojarzy się mi z baletkami, niż z jakimikolwiek innymi butami. To samo dotyczy księżniczek: po prostu nie wyobrażam ich sobie w obuwiu opornym, czy w czarnych szpilkach. Jeśli szpilki, to już jak najbardziej delikatne, na jak najcieńszym obcasie, a najlepiej już, aby ta księżniczka zrezygnowała z nich w ogóle na rzecz pięknych baletek.
Ika

hastagi na stronie:

#pomarańczowe buty na obcasie #krolewna buty

Authors
Tags , , , , , , , , , ,
Related posts

Top