Wiadomości Branżowe

Święto siatkówki w ERGO Arenie

W najnowocześniejszej hali na północy Polski kilkadziesiąt tysięcy kibiców emocjonuje się Mistrzostwami Świata w piłce siatkowej mężczyzn. To nie pierwszy raz, gdy najlepsi siatkarze świata goszczą na granicy Gdańska i Sopotu. Od poniedziałku do niedzieli w ERGO Arenie rozgrywane są mecze grupy C. Reprezentacje Rosji, Kanady, Meksyku, Bułgarii, Chin oraz Egiptu

W najnowocześniejszej hali na północy Polski kilkadziesiąt tysięcy kibiców emocjonuje się Mistrzostwami Świata w piłce siatkowej mężczyzn. To nie pierwszy raz, gdy najlepsi siatkarze świata goszczą na granicy Gdańska i Sopotu.

Od poniedziałku do niedzieli w ERGO Arenie rozgrywane są mecze grupy C. Reprezentacje Rosji, Kanady, Meksyku, Bułgarii, Chin oraz Egiptu walczą o awans do 1/8 Mistrzostw.

ERGO Arena jest jedną z najnowocześniejszych hal w Polsce. Dla polskich siatkarzy szczęśliwa, gościła nie tylko zawody sportowe, ale również koncerty, a także wydarzenia kulturalne: takie jak np. wernisaże malarskie.

Od chwili oddania do użytku w 2010 r. mogliśmy oglądać ponad 400 imprez, odwiedziło ją ponad 1,1 miliona widzów. Od początku sponsorem tytularnym hali jest ERGO Hestia.

– ERGO Arena, miejsce zmagań sportowców, to jeden z naszych najważniejszych projektów prowadzonych wspólnie z władzami Sopotu i Gdańska, jednocześnie przykład współpracy dla rozwoju całego regionu. Gra reprezentacji Rosji
w Trójmieście pokazuje, że to projekt o charakterze międzynarodowym – kibice
z Obwodu Kaliningradzkiego również korzystają z położenia hali i z łatwością mogą dopingować swoich zawodników –
mówi Maciej Kuźmicz z Grupy ERGO Hestia. 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Jacht ENERGA dopłynął do portu w Hawrze - 10 dni do startu TJV

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy